До 18-ти октомври е отворен конкурсот за „Лузер фест“

“Годинава, освен што ни донесе многу предизвици, ни остави и доволно простор и слободно време за изразување на нашата креативност. Се надеваме дека во текот на изминатите седум месеци се родија еден тон нови идеи, па ги повикуваме сите домашни, метал, рок, инди, поп, трап, рап, млади, стари, неоткриени таленти да се пријават за учество на фестивалот на нова авторска музика – “Лузер Фест”, велат од Пасворд продукција кои што се и всушност организатори на овој музички фестивал со традиција.

Одтаму уште велат дека бендот кој ќе ги освои срцата на публиката и жирито, ќе има можност да ја спакува својата креативност во студиски албум, снимен во професионално музичко студио и издаден од страна на Пасворд продукција. Освен тоа, бендот ќе има шанса и за настап на минимум три настани организирани од страна на продукцијата во текот на следната 2021 година.

Правилата и условите за учество се достапни на официјалната веб страна на Пасворд продукција. Повикот за аплицирање е отворен до 18-ти октомври 2020-та година. А сите заинтересирани за учество можат да се пријават со клик ТУКА.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com