Фестивали

Еве што пресуди Ураганките од Србија да влезат во финалето на Евровизија

На сцената во Ротердам, српската група Hurricane или Ураганки успеајаа да се пласираат во големото финале на Евровизија. Ивана Николиќ, Сања Вучиќ и Ксенија Кнежевиќ излегоа на сцената и приредија вистински подарок, а по нивниот настап на сите им беше јасно дека ќе се пласираат во финалето.

Овие три работи беа клучни:

Неверојатна енергија на сцената – што беше потврдено со бројни коментари на социјалните мрежи како што се: „Србија ме потсетува на детето на Судбината“, Ова беше претставата на вечерта“, „Локо Локо ни го одзеде здивот „Супер девојки од Србија“, „Боже мој, Србија беше брутална“, се само дел од коментарите од социјалните мрежи што ги добија од цела Европа.

Поддршка на Марија Шерифовиќ – Марија дојде во Ротердам да биде поддршка, но и на некој начин да лобира за групата. Како голема победничка на Евровизија во 2007 година, Марија остана запаметена, па нејзиниот глас се слушаше на далеку. Таа објави на социјалните мрежи: ДА ОДИМЕ ВО ФИНАЛЕ.

Смислата за хумор на девојките: Сè уште се зборува за видеата од зад сцената, каде девојките разговараа со домаќинот кој им нудеше торти. Тие одбија, оправдувајќи се со зборовите дека мора да пазат на линијата, а веќе во следниот момент на видеото се гледа како Ивана, Сања и Ксенија алчно голтаат слатки. Ова ги насмеа фановите на Евровизија.

Можеби ќе ве интересира: