Hemi Music Awards со отворен повик за музички изведувачи

HEMI Music Awards со отворен повик за музички изведувачи. Пријавете се и бидете дел од годишната програма за музички таленти, со која можете да добиете персонализирана поддршка од страна на професионалци од меѓународната музичка индустрија, заедно со активности за вмрежување и турнеи низ Европа! 10 водечки музички конференции и шоукејс фестивали, 18 медиумски партнери и меѓународно жири составено од 27 експерти, сите заедно за HEMI Music Awards 2021.

HEMI Music Awards е програма за таленти кои бараат стручна поддршка за да им помогнат да ги пробијат границите, да достигнат нова публика и да развијат меѓународна кариера. Наградените се соло изведувачи или бендови подготвени за извоз. Тие мора да имаат промо материјал на Интернет, достапна музика на големите платформи за стриминг и искуство во изведување музика пред публика во живо. HEMI Music Awards е организиран од Хаб за размена на музички иновации (ХЕМИ) проект на 10 организации од 9 земји, кофинансиран од програмата Креативна Европа на Европската унија. Изборот го прави меѓународно жири составено од 27 члена експерти во индустријата, организатори на фестивалот, промотори, канцеларии за извоз, менаџери на места и музички новинари од 9-те земји учеснички на наградите: Чешка, Естонија, Грција, Унгарија, Северна Македонија, Полска, Романија, Србија и Словенија. Процесот на избор е развиен во 3 фази: Во првата фаза се врши прелиминара селекција на 3 изведувачи од секоја земја. Во втората фаза се избираат 9 изведувачи од сите пријавени, во третата фаза се доделува наградата.

Прочитајте ги сите информации и аплицирајте до 23-ти декември на следниот линк:

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com