Фестивали

„In Corpore Sano” пополека но сигурно станува препознатлива евровизиска химна годинава

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто дадено за JingleTV открива многу ексклузивни информации, меѓу кои како ексклузивитет, за прв пат јавноста имаше можност да го види и кучето „Роки” кој е дел од популарниот спот за евровизиската песна „In Corpore Sano”, токму во нејзиниот дом како нејзнин домашен миленик, од каде Ана и за прв пат во опуштено издание дава телевизиско интервју.

Ова воедно е и прво интервју на Констракта со кое го најавува својот голем концерт на еден од најпопуларните и најреномирани летни фестивали во земјава „Д Фестивал” каде ќе настапи на главната сцена во Дојран.

Можеби ќе ве интересира: