Иван Босиљчиќ ќе настапи во офф-програмата на „Охридско лето“

Во рамките на офф-драмската програма на фестивалот „Охридско лето“, на 3-ти август е предвидено да настапи познатиот српски актер Иван Босиљчиќ.

Иван изминативе години настапува во Србија и низ регионот со својата музичка претстава „Наше вече“. Босиљчиќ во Охрид ќе рецитира одбрани дела, а ќе долови и стихови од великанот на македонската култура Блаже Конески токму во годината која е прогласена за „Година на Конески“.    

„Охридско лето“ и оваа година се одржува во стандардниот фестивалски термин, од 12 јули до 20 август. Ќе настапат околу 500 уметници од 18 земји, Србија, Холандија, Словенија, Русија, Бугарија Косово, Германија, Хрватска, Турција, Франција, Италија, Чешка, Романија, Грција, Црна Гора, Белгија и САД како и уметници од Северна Македонија. 

ГРАНДИОЗНИОТ ПРОЕКТ „ГОЛЕМИОТ ЧАЈКОВСКИ“ ЌЕ ГО ОТВОРИ ГОДИНЕШНОТО 61-ВО „ОХРИДСКО ЛЕТО“

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com