Концерт на Благој Нацоски и изложба на портрети на 43. Денови на македонска музика

Сојузот на композитори на Македонија Ве покануваме на двојно задоволство во третата сезона на 43. Денови на македонска музика – два настани со црн и црвен конец везени. На 9-ти декември (среда) од 19 часот во Фоајето на Националаната опера и балет ќе биде поставена изложба на акварелни портрети од живи македонски композитори на Снижана Мелник, уметник од Украина.

Од 20 часот следува  концерт на светски познатиот македонски тенор Благој Нацоски и оркестарот „Профундис“ под диригентска палка на Ѓурѓица Дашиќ.

Настаните се организирани според сите здравствени протоколи за заштита од COVID-19. Влезот е слободен.
Задолжителни резервации на е-mail: sokom@sokom.mk или телефон: +38970269829
Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com