Фестивали

Македонија сепак ќе учествува на Евровизија 2022 (Видео)

Организаторите на Евровизија објавија дека вкупно 41 земја ќе се натпреварува на Изборот за песна на Евровизија, следниот мај во Торино. Иако МРТ до последен момент немаше јавно објавено дека потврдува учеството, земјава се најде на списокот на учесници.

“Ние сме многу возбудени што уште еднаш имаме над 40 радиодифузери кои се натпреваруваат за освојување на познатиот трофеј на Евровизија во Торино следниот мај. Тимот од “Раи” напорно работи на подготовките за пречек на сите делегации во новиот град домаќин”, порачуваат од ЕБУ.

Можеби ќе ве интересира: