Мила Москов ја имаше првата проба пред настапот на Детска Евровизија (ВИДЕО)

Македонската претставничка на овогодинешниот Детски избор за песна на Евровизија, Мила Москов, ја имаше својата прва проба во Гливице, Полска.

Детската Евровизија се случува во недела на 24 ноември а Мила Москов ќе настапи под реден број 4.

Северна Македонија со недели котира меѓу топ 5 песни во евровизиските обложувалници а наиде и на многу позитивни коментари.

 

Повеќе на Музика24...