ДОБРА ВЕСТ: „Ohrid Calling“ ќе се одржи на 1-ви и 2-ри август

Добра вест конечно пристигнува, „Ohrid Calling“ ќе се одржи оваа година како дводневен фестивал на 01-ви и 02-ри август под слоганот: “Take your pleasure seriously!”.

Охрид, Македонија и регионот ќе добијат сериозен line up, се разбира, прилагоден кон моментот и фактот што ќе се работи со ограничен капацитет. Се очекуваат максимум до 4.000 – 5.000 посетители во месец август. Местото на одржување ќе биде можеби една од двете локации на коишто претходно се одржуваше фестивалот досега (Касарна Охрид или стадионот „Билјанини извори“), а можеби овој пат и некоја нова локација. Сите детали за капацитетот, цените на влезниците како и целиот line up ќе бидат објавени на 30-ти јуни.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com