Откажан и “Josifovo Summer Fest”

После “Пивофест” и “Пастрмајлијада”, пандемијата Ковид-19 откажа уште една традиционална манифестација. Организаторите на “Josifovo Summer Fest” и покрај огромната желба, големите напори, одлучноста за почитување и спроведување на сите предвидени мерки и протоколи, донесе одлука овогодишното трето издание на фестивалот “Josifovo Summer Fest” да биде одложено за август следната година.

Иако за оваа година беше планирано дводневно фестивалско уживање со изведувачи од Македонија и регионот, а земајки ги во предвид масовноста на публиката, концептот на фестивалот, локацијата и ограничениот простор одлучено е во овие моменти главен приоритет мора да биде колективното здравје. Во изминативе две години поминавме незаборавни фестивалски изданија со Јелена Розга, Наташа Беквалац, “Нокаут” и многу други.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com