Фестивали

Србија, Хрватска и Словенија влегоа го големото саботно финале на Песна на Евровизија

Muzika24
Спектакуларно започна годинешното 68-мо издание на Песна на Евровизија во Малме, Шведска. За титулата најдобра...
Фестивали

Мате Булиќ и Франо Пехар доаѓаат на Водице да ја распеат публиката со песната „Нисам ја без корена“ (Видео)

Muzika24
Еден од најпопуларните регионални пејачи, Мате Булиќ, по вторпат ги здружи силите со талентираниот музичар...
Фестивали

На овогодинешното издание на ОФФ Фест силна, инспиративна и возбудлива програма

Muzika24
Дваесет и третото издание на традиционалниот ОФФ-Фест ќе се одржи од 6-ти до 9-ти јуни...
Фестивали

Претставени изведувачите на 16-тиот CMC фестивал во Водице

Muzika24
Долгогодишната музичко-туристичка приказна на фестивалот СМС, најголемиот хрватски и балкански музички фестивал, продолжува со 16-годишна...
Фестивали

„Фолк Фест Валандово“ и годинава три дена со богата македонска музичка програма (Фото)

Muzika24
Ексклузивно музичкиот портал Музика24 дознава дека и годинава Фестивалот на новосоздадени македонски народни песни „Фолк...
Фестивали

Распишан конкурсот за учество на годинешното 31. издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 31-ти пат го распиша конкурсот за нови...