Фестивали

Фестивалот на забавни мелодии “Макфест” се враќа на старите корени

Muzika24
Популарниот и надалеку познат македонски фестивал на забавни мелодии “Макфест” оваа година на барање на...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013, во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...
Фестивали

Ексклузивно: На Евровизија настапуваме 6-ти во втората полуфинална вечер

Muzika24
Денес во Малме се одржа евровизиското ждребување каде беше одреден редоследот на земјите учеснички на...