Фестивали

Словенија настапува со американска пеачка на изборот за песна на Евровизија

Muzika24
Иако Словенија не знаеше дали ќе настапи на Евровизија, сега повеќе нема размислувања. Словенија оди...
Фестивали

Марко Менгони со песната “L`essenziale” победи на Сан Ремо 2013

Muzika24
Победник на годинешното издание на најпопуларниот фестивал на италијанската забавна музика Сан Ремо е 25-годишниот...
Фестивали

МРТ ја избра евровизиската песна

Muzika24
Македонската радио телевизија пресече. На Евровизија 2013 во Малме, Шведска ќе не претставува композицијата со...
Фестивали

Албанија со плагијат на Евросонг?! (Видео)

Muzika24
Српскиот портал С-Медиа, пишува дека овогодинешната евровизиска песна “Идентитет” со која Албанија (Адриан Лулгјурај и...