Фестивали

Познати изведувачите и композициите на Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада“ (Фото)

Како што не информираат организаторите на Фестивалот на староградска музика „Ех, таа серенада”, во целост се познати комплетните автори и изведувачи за овогодинешното второ по ред издание, кое ќе се оддржи на 11-ти јули 2024 на платото на Офицерски дом – КИЦ Битола, со почеток во 21 ч. Поддржувач на фестивалот е Општина Битола. И оваа година влезот е слободен.

Можеби ќе ве интересира: