17% шанса за победа на овогодинешниот натпревар на Евровизија има малтешката пејачка Дестини

Британските Смаркетс, букмејкер познат по одличното предвидување на резултатите (меѓу другото и претседателските избори), предвидуваат дека победник на овогодинешниот натпревар на Евровизија ќе биде малтешката пејачка Дестини, а засега и даваат 17% шанса за победа.

Малтежанката исто така ја фаворизираат и другите обложувалници, а таа е на врвот откако нејзината песна “Je Me Casse” беше објавена на YouTube.

На Малта исто така се гледа како победник според анкетите, па така на Wiwibloggs, Малта со денови е на врвот според бројот на гласови.

Оваа година Малта е претставена од малтешко-нигериската пејачка Дестини Чукунјер, која има само 18 години. Дестини пее на англиски јазик, а песната е именувана по краткиот дел на француски сленг. Дестини веќе победила на Евросонг, но на детскиот, во 2015 година.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com