Со концерт на Викторија, Бугарија ја претставува песната за Евровизија 2021 година

Бугарската песна за Евровизија 2021 година ќе биде објавена на 10-ти март со специјален концерт на Викторија, кој ќе се емитува од 22 часот на националната БНТ1, како и дигитално на Евровизија.iCard.com и на официјалниот канал на пејачката на YouTube.

“Одлуката воопшто не беше лесна. Со цел да го направиме најдобриот и најинформираниот избор, јас и мојот тим ги консултиравме гледачите на платформата за повратни информации што ги создадовме специјално за да ни помогне во одлуката. Исто така, направивме фокус групи со експерти за музичко радио и телевизија од цела Европа. Ова многу ни помогна. На крајот, мојот тим се обедини околу мислењето дека е многу важно да се оди на натпревар со песна која има најголем потенцијал за силен сценски настап и ќе допре најмногу луѓе со својата порака“, вели пејачката.

На концертот на 10 март, Викторија ќе ги изведе песните од нејзиниот нов албум „малку драматичен“ – „Imaginary Friend” “Growing Up is Getting Old“, „Dive into Unknown“, „Phantom Pain“ и „The Funeral Song“, како и неговите најголеми хитови -“Ugly Cry”, „Tears Getting Sober”, “alright.” и “I Wanna Know”.

На крајот од настанот, гледачите ќе можат за прв пат да ја видат новата верзија на песната на Бугарија за Евровизија 2021 година.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com