Со концерт на Владимир Четкар заврши Фестивалот на музика од светот (Галерија)

Синоќа во Пациото на Н.У. Завод и Музеј – Битола се одржа последниот настан од овогодинешното издание на Фестивалот на музика од светот.  Познатиот македонски музичар со њујоршка адреса, Владимир Четкар, со концерт пред битолската публика го затвори овогодинешниот фестивал.

Центарот за култура – Битола како организатор на концертот го ограничи бројот на публика на околу 250 лица, на кои му беше мерена температура при влез. Под маски и на дистанца меѓу седиштата публиката уживаше во џез звуците. Во продолжение преку галерија со фотографии од Диоген Хаџи Коста Милевски Ви ја пренесуваме атмосферата од вчерашниот концерт со кој се затвора концертната сезона на отворено во Битола.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com