Викторија од Бугарија ќе пее 13-та во второто полуфинале на Евровизија 2021

Викторија од Бугарија ќе пее 13-та во второто полуфинале на Евровизија 2021, што ќе се одржи на 20 мај. Ова го објавија организаторите на музичкиот натпревар од Европската унија за радио и телевизија.

Бугарската претставничка доби една од најдобрите почетни позиции во шоуто и ќе има можност да ја изведе својата песна „Growing Up is Getting Old“ пред скоро 200 милиони гледачи од целиот свет.

Гледачите во Бугарија нема да можат да ја поддржат бугарската песна на 20 мај, но сите Бугари кои живеат во Шпанија, Франција, Велика Британија, Грција, Швајцарија, Данска, Србија, Финска, Австрија, Португалија, Чешка, Полска, Албанија, Естонија , Грузија, Исланд, Летонија и Молдавија ќе можат да гласаат за Викторија.

Вкупно 17 песни ќе учествуваат во второто полуфинале на Евровизија 2021 година, од кои 10 ќе се пласираат во големото финале на 22-ри мај. Изборот на продуцентот за почетните позиции во шоуто има за цел да има максимална разновидност на стилови, а сценската изведба исто така игра важна улога во редоследот на изведбата.

Компилационо видео со сите песни од второто полуфинале:

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com