Во Куманово ќе се одржи „Art Attack Festival“ и „Гитаријада“ (Фото)

Богата културна програма ќе има во Куманово овој викенд. Најавено е второто издание на „Art Attack Festival“ во петок (09.10) со почеток во 19 часот на паркингот пред отворениот градски базен. Следниот ден на 10-ти октомври ќе се одржи „Гитаријада“ – Куманово 2020 на исто место во исто време.

Настанот е во организација на Фондацијата за култура и спорт „Куманово” – Куманово, под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.
Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com