Фестивали

Во Македонија доаѓа светска мега ѕвезда од новиот милениум (Фото)

Повеќекратниот Греми номиниран и наградуван артист Tyga (World Best Male Artist, World Best Live Act, World Best Song……) на 22-ри јуни 2022 г. на стадионот АРМ, во склоп на својата светска турнеја, доаѓа во Македонија како Headliner на “Fusion Festival”.

Micheal Ray Nguyen – Stevenson a.k.a Tyga во својата кариера има соработувано со најголемите имиња на рап музиката, Chris Brown, Kanye West, Lil Wayne…

Влезниците за големиот спектакл веќе се во продажба со специјани празнични цени до 31.01.2022 преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и Југотон. Поради големиот интерес за овој настан исто така влезници се пуштени во продажба и во нашите соседни земји: Бугарија, Грција, Србија, Косово и Албанија.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....