Во понеделник 23-ти ноември концерт на Валентин Наумов-виолина и Верица Давитарова-пијано (Фото)

“Есенските музички свечености” кои се во организација на Дирекцијата за култура и уметност-Скопје, продолжуваат со планираните и веќе добро осмислени концерти. Како што велат од таму, следниот концерт ќе се одржи во понеделник 23-ти ноември во фоајето на Националната опера и балет со почеток во 19 часот.

На концертот на Валентин Наумов (виолина) и Верица Давитарова (пијано) присутните ќе имаат привилегија да ги слушнат трите сонати за виолина и пијано од В.А.Моцарт и Ј.Брамс.

И на овој концерт, впрочем како и на сите досега одржани, ќе се користи протоколот за организација на настани во време на Ковид-19, што всушност значи:

 

 

– задолжително носење на лична заштита на лицето (маска, шал, марама), на сите посетители и сите членови на тимовите задолжени за организација;
– задолжително одржување на физичко растојание на сите посетители и сите членови на тимовите задолжени за организација; и
– задолжителна дезинфекција на раце на сите посетители и сите членови на тимовите задолжени за организација.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com