Во понеделник на “Есенски музички свечености” концерт на четирирачно дуо за пијано (Фото)

Во рамките на фестивалот “Есенски музички свечености”, во понеделник 30-ти ноември во фоајето на Националната опера и балет со почеток во 19 часот ќе се одржи концертот на четирирачно дуо: Ана Гацева – пијано и Татјана Џорлева – пијано.

Програма за понеделничкиот концерт:

А. ДВОРЖАК: From the Bohemian Forest
-In the spinning room
-By the black lake
-Walpurgis night

Ј. НОВАК: 4 танци
-Filastrocca No. 4
-Canto di ragazza No. 5
-La danza No. 6
-Zanzariana No. 8

Е. ГРИГ: „Пер Гинт“ свита op. 46 No. 1
-Morning Mood
-Ase’s Death
-Anitra’s Dance
-In the Hall of the Mountain King

И за овој концерт влезот е бесплатен, а како што напоменуваат од организацијата, и за овој концерт согласно протоколот за организација на настани во време на Ковид-19 треба да се запазат сите мерки кои се веќе предвидени.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com