Фестивали

Започнува најпосетената едиција на „Ohrid Calling“ во својата историја (Фото)

После 2018-та година, кога настапуваа Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Bureen, оваа година не’ очекува до сега најпосетеното издание на „Ohrid Calling“. 

Во 4 дена, на грандиозната бина на „Ohrid Calling“ во Касарна ќе настапат вкупно 21 артист – Timmy Trumpet со неговата балканска премиера, милениците на „Оhrid Calling“ армијата Vini Vici, хитмејкерот Lost Frequencies и big room пионерите W&W. DJ’S From Mars, Galoski, Blasterjaxx, Erick Kasell, Chico Rose и уште многу други артисти.

 Блок влезници може да се купат до почеток на фестивалот онлајн на avalon.mk, на плоштад во Охрид, во продажните места низ нашата продажна мрежа низ Македонија, како и на влез од Касарна. 

Наредниве 4 дена во Касарна, Охрид е најдобрата забава ова лето во Македонија! 

Можеби ќе ве интересира: