Зец од „Нови фосили“ ја претстави песната со која ќе настапи на „CMC фестивал“ (Видео)

Владимир Кочиш – Зец го претстави новиот сингл „Nemoj čekat’ sutra“, со кој ќе настапи на „CMC фестивал“ во Водице. Соработката на Владимир Кочиш – Зец со Кроација рекордс, која трае од 1969 година, повторно се покажа како успешна. Со новиот сингл, Зец планира да ги освои срцата на публиката со својата премиерна изведба на фестивалот „CMC“. Ова е одлично враќање на мајсторот за радио рифови, фрази и песни на познатиот приморски фестивал.

Се работи за весела љубовна песна за која музиката, текстот и аранжманот ги потпишува Зец, додека аранжманот е на Анте Гело. Зад продукцијата на исклучително убавото видео, стои Здравко Валентин, кој со години е во музиката како автор, аранжер, продуцент и режисер.

На 73-годишна возраст, Владимир Кочиш – Зец продолжува да објавува хитови, а новата песна излегува по објавувањето на одличниот студиски албум „Носталгија“, кој ја воодушеви публиката.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com