Фото статус

DJ Mac искрено моли за помош: Вработете ја сестра ми бидејќи ние немаме врски (Фото)

Познатиот македонски DJ Mac, или кај поблиските познат и како Марјан Петровски, преку искрено напишан статус на својот Фејсбук профил моли за помош, односно, бара неговата сестра која одамна има завршено факултет и соодветно образование и е правник по професија, да биде вработена за да не замине од државата. "Јас би ве замолил доколку некој има потреба од правник во државава... Мојата сестра е Магистер по меѓународно право и дипломатија со перфектно втор научен турски јазик... со сертификати, со дипломи, со сите левели и…

Панчо од ДНК: “Сакам да помогнам секому кому е потребна помош од Ковид-19” (Фото)

Познатиот македонски музички артист Владимир Блажев или попознат Панчо од ДНК, напиша интересен, но сепак храбар статус на својот Фејсбук профил. Тој без ниту било каква надокнада, хонорар или слично, се понуди бесплатно да волонтира онаму каде има помош од екстра работна сила, во рамките на Министерството за здравство, со оглед на тоа дека состојбата со Ковид-19 секојдневно се повеќе и повеќе се влошува во нашата држава. И како што самиот тој вели во статусот, и покрај тоа што не е квалификуван како медицинско лице,…

Нема да го препознаете: Божо Вречо ја скрати брадата и потстрижи долгата коса (Фото+Видео)

Еден од најдобрите пејачи во Босна и Херцеговина, истовремено и најконтроверзен, Божо Вречо, неодамна го промени свој стајлинг. Тој ја потстрижи долгата коса, ја скрати брадата и верувајте не би го препознале, а да не знаете дека станува збор за него. Тој на фотографијата која што ја постираше каде што е со кратка коса и средена скратена брада напиша: "Новиот Божо, нов стил, нови песни. Дозволете ми да почнам. Јас сум супер радосен што повторно ќе снимам. Едвај чекам да влезам во студио и да снимам нови песни. Prince…

Пејачката Сека Алексиќ Исус го спореди со Хитлер (Фото)

Сека Алексиќ се најде на мета на твитерџиите откако Исус го спореди со Хитлер. Популарната српска пејачка често е предмет на исмејување од останатите на социјалните мрежи на оние на кои им е чудно дека нивната омилена фолк пејачка која се прослави со провокативни песни и изглед, стана патријахална и се сврте кон религијата. "Бројот на "следбеници" на социјалните мрежи не ве прави подобри од било кој. Хитлер имал милиони, а Исус само 12", напишала Сека на Твитер каде има 205.000 следбеници, додека на Инстаграм пак 1,2…

Саша Ковачевиќ се пофали со стомачните (Фото)

Српскиот и популарен пејач Саша Ковачевиќ не ги остава девојките и жените да здивнат. Тој неодамна на својот инстаграм профил објави фотографија каде од полу надолу е замотан во пешкир. Позира пред огледало каде му се гледаат стомачните мускули, за што мораме да признаеме дека одлично ги одржува во форма знаејќи кои се денови помина и се зад нас. Едноставно едно големо браво. https://www.instagram.com/p/B7UM7yYBA9E/?utm_source=ig_embed
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com