Имам нешто да те прашам

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ексклузивно за Музика24: Секогаш кога станува збор за македонската музика, атмосферата е посебно убава (Фото+Видео)

Muzika24
На 11-ти декември во Скопје, во Македонската филхармонија ќе се случи вистинско чудо. Ќе се...
Имам нешто да те прашам

Гордана Цветаноска (Радио Пела): Изборот за организатор на “Пивофест” не беше транспарентен (Фото)

Muzika24
Вчера вечер започна 18-то издание на “Пивофест” во Прилеп, според нас, едно од најконтраверзните изданија...
Имам нешто да те прашам

Ламбе Алабаковски: Мојот дом е тука, во Македонија (Видео)

Muzika24
Кој ќе претпоставеше дека нашиот соговорник, Ламбе Алабаковски, кој ексклузивно даде изјава за музичкиот портал...
Имам нешто да те прашам

Пепита Бојкова: “До мојот последен ден” е мојата прва, но победничка песна (Фото)

Muzika24
Позади нас е 35-то издание на “Фолк Фест Валандово”, според многумина фестивал каде победуваат посилните,...
Имам нешто да те прашам

Мирослав Илиќ: Мојот брод се приближува до последното пристаниште (Интервју)

Filip
Вчера вечер во Битола свој настап имаше легендарниот Славуј од Мрчајеваца, една од најголемите и...
Имам нешто да те прашам

Yon Idy: Песната “Dreams” е мојата автобиографска песна (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресред на утрешното гласање за наш македонски претставник на сцената на Евровизија, екипата од...
Имам нешто да те прашам

Зоран Василевски-Фаци: Во животот не бидете само нем посматрач, живејте го животот (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е познат македонски естраден новинар, и нема некој од македонската музичка сцена што не...
Имам нешто да те прашам

Иле Спасов: Полициските часови ги искористив за правење добра и квалитетна музика (Фото+Видео)

Muzika24
Денес кога сите нестрпливо чекаме да се склопат стрелките на часовникот, на неколку часа пред...
Имам нешто да те прашам

Џамбо Агушев: Секоја Нова година во мене буди среќни чувства, емоции и сеќавање на убави моменти (Фото+Видео)

Muzika24
Тој важи за еден од најдобрите и најуспешните музичари во регионот. Досега има освоено бројни...