Магазин

Поради трагедија, Емина Јаховиќ го одложи концертот во Белград

Иако таа многу се радуваше што ќе настапи во Белград, пред белградската публика, сепак тоа нема да се случи во скоро време. Емина Јаховиќ поради трагедија, односно, поради настраданите работници од Србија во пожарот во Сибир, таа на социјалните мрежи се извини и го одложи претходно најавуваниот концерт. Воедно изради големо жалење поради тоа што се случило, што напиша таа на социјалните мрежи прочитајте во продолжение.

“Драги мои, наши работници загинаа на своите работни места во Сибир… Поради таа трагедија четврток (утрешниот ден) е прогласен за ден на жалоста. Поради тоа, мојот најавен настап во клубот Казино се одлага за понатаму. Наскоро ќе ве известам кога ќе се дружиме и ќе надокнадиме за се она што претходно беше најавувано. Ве сака вашата Е.”, напиша познатата балканска поп пејачка Емина Јаховиќ на социјалните мрежи.

Emina Jahovic_statusПодготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: