Магазин

Јелена Карлеуша како Јулија Тимошенко

Поп пеачката Јелена Карлеуша повторно со својот интересен стајлинг привлече големо внимание на публиката, која ја гледаше емисијата “Тачно у подне” на српската тв Пинк. Идејата за нејзината фризура Карлеуша ја нашла кај украинската политичарка.

“I love braid a la Yulia Tymosenko (Ја сакам плетенката на Јулија Тимошенко)”, напишала пеачката на својот твитер профил.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: