Магазин

Прочитајте: Кои починати музички ѕвезди се уште најмногу заработуваат

Кога ќе прочитате кои се 10-те најплатени ѕвезди на светот кои се умрени и колку заработуваат сеуште, тогаш ќе ја сфатите нивната вредност и што оставиле зад себе.

На 10 место се наоѓа Принц кој зарабоотува годишно 10 милиони долари. На 9-то место се наоѓа се наоѓа Џон Ленон со заработка од 13 милиони на годишно нниво, а на 8-мо место е Боб Марли со 14 милиони. Седмото место го зазема раперот Juice WRLD со заработка од 15 милиони, а на 6 место е Коби Брајант со заработка оваа година од 20 милиони долари.

Во топ 5 влегуваат Елвис Присли со 23 милиони заработка, Арнолд Палмер со 25 милиони долари, Чарлс Шулц со 32.5 милиони долари заработка. На второ место е Dr.Seuss со заработка од 33 милиони.

На прво место е кралот на поп музиката Мајкл Џексон со заработка од 48 милиони долари.

Можеби ќе ве интересира: