Магазин

Саша Ковачевиќ: Забранет сум во Хрватска (Видео)

Како бомба одекна веста дека на пејачот Саша Ковачевиќ во Хрватска во околина на Задар му бил забранет настап. Концертот на пејачот Саша Ковачевиќ, кој требаше да се одржи на 24 октомври во салата за венчавки е откажан, соопштија организаторите.

Организаторите соопштија дека концертот е откажан поради несогласување на локалното население со нивниот избор на изведувачи. Додека трае вревата околу петте закажани концерти на Александра Пријовиќ во Арена Загреб, откажан е настапот на нејзиниот колега Саша Ковачевиќ.

И додека Прија ја распродава петтата Арена во Загреб, деновиве во Хрватска се откажани помалите настапи на неколку српските изведувачи. Во ексклузивно интервју за единствениот естраден магазин кај нас “Бекстејџ”, Саша прозборе токму за ова тема,  а што кажа погледнете во видеото подолу:

Можеби ќе ве интересира: