Магазин

Спасен Силјановски искрен во втората епизода на „Бомбакис подкастот“: Ме уапсија во Сомбор (Видео)

Секоја недела со почеток во 21 часот на YouTube каналот ма Бомбакис стартува новата трета сезона од познатиот и популарен „Бомбакис подкаст“. Така беше и вчера вечер кога негов гостин во студиото беше познатиот македонски фолк пејач Спасен Силјановски.

За тоа како започнал со музичката кариера, неговите најголеми успеси и падови, апсењето во Сомбор, животот, секојдневието… и многу повеќе од тоа во новата епизода на „Бомбакис подкаст“ со Спасен Силјановски.

Можеби ќе ве интересира: