Магазин

Среќен роденден Каја! (Фото)

После одличниот дочек на Новата 2024-та година кој што нашата позната манекенка Каја го имаше во Париз, таа денес заедно со семејството и своите најблиски го прославува својот роденден во Шведска.

Да напоменеме дека Каја е една од најпознатите македонски девојки, манекенки која што е ангажирана на кампањи на познати светски брендови. Таа неодамна за Музика24 го изјави следново:

“Многу од девојките во Македонија можат да ми позавидат”, вели таа истовремено алудирајќи на својот одличен и прекрасен изглед која таа го негува на единствен и оргинален начин. На ова многу македонски девојки изреагираа, но прекрасната каја едноставно вели дека не сака да го губи своето време на неважни работи за неа.

Среќен роденден Каја, многу здравје среќа и успех и во следните 365 дена!

Можеби ќе ве интересира: