Магазин

Весна Бејби со статус посветен на Трајче од “Пинкови ѕвездички” (Фото)

По многубројните настапи и учество во телевизиското шоу “Пинкови ѕвездички”, младиот Трајче Ѓеоргиев се повеќе и повеќе ги освојува симпатиите како кај публиката, така и кај дел од познатите личности во Македонија. Една од нив е и познатата актерка и радио и тв водителка Весна Петрушевска – Бејби која што на својот facebook профил посвети статус токму на него…

Што напиша таа, прочитајте во продолжение.

Vesna Petrusevska_status

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: