Македонска

ЗОРАН ВАНЕВ БЕШЕ ГОЛЕМА SВЕЗДА, жените го обожаваа! И тогаш тој одлучи дека сцената не е за него: Еве каде е и што прават сега

Синот на Ванев е најдобриот ракометен стрелец во Швајцарија, а неговиот талент кон спортот е максимално поддржан од целото семејство, најмногу од тато Зоки и мама Лидија Пејачот Зоран Ванев кој инаку и не е веќе толку активен на естрадата, а кој го памтиме во Македонија по големиот хит “Ангела“ на својот „Фејсбук“ објави неколку фотографии од синот Ник Ванев кој го носи дресот на ракометниот клуб во Швајцарија за кој тој тренира, а кој е најдобар стрелец. По објавата стасаа многу заслужени честитки за големиот успех

Парите од албумите кои ги носеа лично на врата ДНК ги донираа за Тино и Тео кои останаа без татко

Кога пред неполн месец Панчо и Андреј од ДНК, почнаа своите албуми да ги продаваат и да ги носат врата, лично, не највија дека ова хуманитарна акција. Денес, објавија дека парите кои ги собрле од 200 продадени албуми, се наментети за една самохрана мајка со два сина, Тино и Тео, кои го изгубија својот татако како последица од короната. Драги наши, пред точно 23 дена преку продажба на нашите ДНК дела ( CD и DvD ) ја започнавме кампањата за поддршка и подигнување на свеста за Македонската музика во време на

Советот за етика во медиумите ги отфрли жалбите на тимот на Гарванлиев против Музика24

Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), на седницата одржана на 31-ви март 2021 година, расправаше врз основа на примените жалби против нашиот портал од страна на Јелмаз Дервиши, а во име на тимот на македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев. СЕММ жалбата за текстот насловен „Панчо ДНК: „Кој стигне не подј*бава па одозгора и уште некој „наш“ притоа со наши пари треба да иде на тој натпревар“, ја отфрли како неоснована и заклучи дека порталот Музика24 не ги прекршил етичките…

„Одиме на Европско“ е новата навивачка химна на македонската репрезентација

ФФМ вчера ја претстави новата навивачка химна на македонската репрезентација - „Одиме на Европско“. Автори на спортската химна се Саше Љолес и Петар Младеновски (фронтмен на „Суперхикс“, а химната е во изведба на групата „ВИС Рисови“). За химната е снимен и спот во кој се појавува целата македонска фудбалска репрезентација. Спотот се очекува да биде промовиран наскоро. Европското првенство во фудбал ќе се одржи од 11-ти јуни до 11-ти јули во 12 држави. Нашата репрезентација која по прв настапува на ова големо…

Владо Јаневски сними нов спот по десет месеци

Владо Јаневски деновиве снима спот за неговата нова песна „Без тебе не ме бива“. Видеото се снимаше на кровот на ГТЦ, а Владо, иако одамна вели дека не сака да се појавува во своите спотови, ја има главната улога. Ова е прво видео на Владо по десет месеци пауза, откако лани во јуни ја промовираше песната „Час те волим, час те мрзим“. „Сцени од денешното снимање на спотот за „Без тебе не ме бива“, во реализација на Томато продукција“, напиша Владо и откри дека спотот ќе биде промовиран кон средината на месецот. Ова е
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com