“Амајлија бенд” со видеоспот ја промовираат најновата песна “Вино налејте” (Видео)

Пробиштипјаните “Амајлија бенд”, на ден Водици ја промовираа својата нова авторска песна, единаесетта по ред насловена “Вино налејте”. Како комплетен автор на песната се потпишува нашиот познат фолк пејач Јордан Митев, додека видеоспотот го работеше тимот на Арт студио, а аудиото е снимено во студиото “Анастасија”. Бендот постои 13 години, а ова е нивна 11-та авторска песна.

Повеќе на Музика24...