Андреа влетува во летото со „Betting on You” (Видео)

Блоговите во светот ја нарекуваат „водечки инди-уметник во Македонија“. EQ Music напиша: „Андреа е на пат да стане македонската Дуа Липа заради начинот на кој ѝ приоѓа на поп музиката во модерен, посветен стил“. „The Other Side Reviews напиша: „‘ I Know ’е електропоп сензација со динамична инструментација и богат вокал. Потсетувајќи на Florence & The Machine со поголеми влијанија од R&B, Андреа прикажува соул тонови со доверба и софистицираност на многу постар уметник “.

Нејзиното деби издание „I know“ беше тема на престижниот британски музички блог „Blackplastic“, кој ја опиша „I know“ како љубовна песна што трепери од возбуда од моментална привлечност. Андреа се најде на други музички блогови во САД, Бразил, Полска и Русија. Таа даде интервјуирана за Радио и Подкасти во САД, Велика Британија, Холандија и Мексико. „I know“ е пуштена на над 150 радио станици ширум светот во над 30 земји, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Германија, Холандија, Италија, Швајцарија, Норвешка, Франција, Мексико, Канада, Сингапур, Јужна Африка, Грција, Македонија , Бугарија и други. Покрај 1,9 милиони прегледи на Јутјуб, нејзината музика е искористена над седум милиони пати на ТикТок. За само неколку кратки месеци од своето деби-издание, Андреа веќе стана најинтернационалната од македонските музички ѕвезди.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com