Цареви кули и А1 арена со црвен аларм (Видео)

Познатите Цареви кули во Струмица, Центарот за култура во Кочани и А1 арената во Скопје, вчера вечер беа обоени во црвено. Под мотото #WeAreEvents и #RedAlert  вчера вечер во организација на Асоцијацијата на евент индустријата – ИВАП нашата земја се вклучи во глобалната светска иницијатива за свртување на јавноста кон овој сектор кој трпи големи загуби заради пандемијата со Ковид-19, а милиони луѓе во светот остануваат без работа и се на раб на егзистенција.

Gepostet von Асоцијација на Ивент Индустрија ИВАП am Dienstag, 15. September 2020

Иницијативата потекнува од Америка и е црвен аларм за индустријата за организација на настани. Милиони луѓе ширум светот привредуваат во оваа индустрија, а истата има значителен придонес во БДП на секоја земја. Особено е значајно културолошкото и социјалното влијание за населението.
Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com