Денеска во Белград беше погребан Зафир Хаџиманов (Фото)

Познатиот музичар Зафир Хаџиманов денеска беше погребан на Новите гробишта во Белград. Последното испраќање на Зафир се одржа во кругот на најтесното семејство и најблиските пријатели. Зафир беше кремиран а урната беше положена во Алејата на заслужните граѓани.

Како што најави неговиот син Васил, по крајот на пандемијата ќе се одржи испраќање какво што му доликува и какво што заслужи Зафир.

Фото: Милош Рафаиловиќ

Фото: Милош Рафаиловиќ

 

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com