Димитар Андоновски се враќа на соло кариерата (Видео)

Димитар Андоновски денеска ја објави песната „Се што правев за тебе” која е негово прво комплетно авторско исполнување. Новата нумера беше напишана за овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“.

„Со оваа песна официјално го најавувам враќањето на мојата соло музичка кариера на естрадата, и најавувам уште многу музика и песни од мене во иднина. Им се заблагодарувам на моите драги пријатели и соработници што ми ја разубавија мелодијата со нивните инструменти“, вели Андоновски.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com