Димитар, Лозано и „Next Time“ добија благодарници од Бигорскиот манастир

Манастирот Св.Јован Крстител познат како Бигорски манстир, денеска го одбележа големиот јубилеј – 1000 години од основањето. По повод овој исклучителен јубилеј во Бигорскиот манастир денеска се одржа пригодна прослава. Покрај црковните церемонии и протоколарниот дел, на одбележувањето се доделија признанија на поединци со заслуги за манастирот.

На листата добитници на признанија се најдоа и неколку имиња од естрадата. Помеѓу нив дуото „Next Time“ и пејачите Димитар Андоновски и Влатко Лозаноски. Лозано, Димитар, Стефан и Мартин беа дел од неколку музички проекти на манастирот.

 

Бигорскиот манастир Свети Јован Крстител ја доделува оваа благодарница со голема благодарност и благословение, зашто возљубувајќи ја Светињата, пожртвувано се предаде на труд за нејзиното благолепие и евангелска мисија. се вели во описот на признанието.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com