Диран Тавитјан номиниран за хрватската музичка награда „порин“

Пијанистот и композитор Диран Тавитјан, за кого критичарите велат дека е еден од најдобрите на Балканот, е меѓу номинираните за хрватската музичка награда „порин“. Тој конкурира за ова високо музичко признание во категоријата најдобар продуцент за 2020 година, за последниот албум на легендарниот глумец, поет и музичар Раде Шербеџија, насловен „Не окречи се, сине“. Гаро Тавитјан, помалиот брат на Диран, исто така е меѓу големиот број учесници на овој албум, во улога на специјален гостин.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com