Џез музичарите на средба со Пендаровски

Претставници на Здружение на џез музичари и слободни уметници денеска остварија средба со претседателот Стево Пендаровски.

На средбата се разговарало за нивната работа во развојот и афирмацијата на џез културата, како и предизвиците од пандемијата на Ковид – 19 со кои се соочува културата. Претседателот ги поддржал нивните заложби за споделувањето на искуства и подобрување на условите за изведба и создавање на квалитетна музика во земјава, како придонес за подобри културни политики.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com