Елена Велевска го покажа своето вистинско лице

Промените не се ништо ново кога се жените воопшто во прашање, а камо ли оние од естрадата. За да не и досадат на публиката пејачките секојдневно го менуваат стајлингот, а честопати и изгледот… Од оние, поретките, периодични промени, како што се естетските зафати на лицето, усните, градите, задникот…, па се оние секојдневните. Но, публика е љубопитна и за природното издание на познатите дами, особено изгледот без шминка и фризура.

Елена Велевска важи за една од оние пејачки кај нас која особено внимаваат на себе, својот стајлинг и изглед, па затоа и е една од најпознатите и најпопулани фолкерки. Во текот на својата кариера, кога е изгледот во прашање, таа соработува со проверени стилисти кои се грижат да изгледа модерно и адекватно на нејзиниот сензибилитет како естрадна личност.

Позитивните новитети во животот секогаш ни даваат нова енергија, физички, прихички, па и визуелано, а тоа кај Елена се гледа тоа дури и кога нема настапи, па во овој долг сушен период како да се регенерира, разубавува, па шминка и корекција не и се потребни.

Освежена и одморена, Елена почувствува дека за најновата фотографија на социјалните мрежи нема потреба од шминка и пред своите обожаватели и следбеници покажа како изгледа во сосема природно издание.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com