Химна против корона (Видео)

Периодов сакале ние или не се е поврзано со коронавирусот, непознатиот непријател кој што за несреќа не нападна. Веруваме дека сите ги почитувате препораките што ги дадоа надлежните органи и дека сите седите дома, како што и впрочем треба. Во сето ова лудило кое се надеваме набрзо ќе заврши, познатиот македонски фолк пејач Мишко Крстевски во домашна атмосфера, со домашна ракија, македонска салата… ве поздравува и воедно ви ја презентира најновата песна посветена токму на тој, корона вирусот кој што сите не затвори во домовите.

Целата оваа состојба малку да ја гледаме и од позитивната страна и да ја залееме со добра македонска музика…

Повеќе на Музика24...


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/muzika24/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0