Intermezzo Music Bar се вклучи во борбата против насилството над жените

Во пресрет на Глобалната недела против насилството над жените во одбележувањето се приклучи и единствениот музички бар кај нас Intermezzo Music Bar, како дел од кампањата која има за цел да ја поттикне борбата против насилството.

Насилството како форма не одбира како изгледаме, каде живееме, какви сме или што работиме. Не нѐ дели на млади или возрасни, но нѐ обединува сите кон осуда на тоа, е пораката на кампањата чиј слоган е „Ќе оставам лузните да ви ја раскажат мојата приказна“. А приказната ги содржи сите оние оправдувања кои ги бара жртвата за својот злоставувач, а всушност пораката е дека ништо нема да смени, ни денес ни утре, напротив сѐ ќе смени само едно СТОП!

Intermezzo Music Bar избра да каже стоп и да ја шири пораката – Ако не застанеме против ова денес ние, тогаш кој? Избери да бидеш хероина на твојот живот, а не жртва во твоите очи.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com