Јоце Панов стана татко

Поп-пејачот Јоце Панов стана татко. Неговата сопруга Марина се породи вчеравечер во 20 часот. Бебето го носи името Лука, по желба на двајцата родители. Тешко е 3.540 грама, а долго 51 сантиметар. Породувањето поминало во најдобар ред, а бебето и мајката се добри. Пејачот веста ја објави на социјалните мрежи и ова е прво негово дете. Јоце лани летото се ожени со Марина Нацевска, со која беше претходно десет години во врска.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.