Џос Стоун повторно запеа на македонски јазик, овојпат со Тања Царовска

Познатата музичарка веќе еднаш пееше на македонски јазик, со Каролина, пред нејзиниот концерт во МКЦ.  Овојпат, таа се сретна со Тања Царовска, која музичката кариера ја започна како поп-пејачка, но подоцна откако ја напушти Македонија се преориентира на балканско-византискиот хармониски правец. 

Ваквиот пристап ѝ се допаднал на Стоун, па повторно, заедно со Тања, запеа на македонски јазик. Видеото е снимено во Црна Гора и е објавено денеска, како дел од едицијата на џезерката „Спомени од турнеите“. 

„Таа има прекрасни мелодии и страствени стихови. Драго ми е што ја запознав“, напиша Џос Стоун за Тања. 

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com