Погледнете: Каде зимуваат нашите познати македонски јавни фаци (Фото)

Дел од македонските јавни личности го користат овој период за да заминат некаде на зимување и да уживаат во зимските радости. Календарски веќе одамна е зима, па снегот веќе ги побеле улиците, дворовите… Некои ја сакаат зимата, а некои не.

Дел од македонските јавни личности го користат овој период за да заминат некаде на зимување и да уживаат во зимските радости. Додека пак други преферираат да останат во својот дом и со топол чај да уживаат на минус температури.

-Пред некој Сузана Турунџиева го посети Крушево кое беше прекриено со снег, па заедно со својот зет и ќерка уживаше во снежната идила.

-Марија од “Ај Кју” исто така ужива во зимата, па пејачката овој пат се одлучи да скија.

-Водителката Ирена Спировска е позната по планинарењето, па ни зимата не ја спречи со своите пријатели да планинари.

-Во снегот и снежната идила во Кичево ужива и пејачот Влатко Лозановски.

-Даниел Кајмакоски заедно со својот син излезе на снегот и заедно уживаа, а тој на својот Инстаграм сподели дел од заедничкиот момент со Давид.

View this post on Instagram

We ❤️ Winter #fatherandson #truelove

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Повеќе на Музика24...