Погледнете: Како и со кого Андријана Алачки го прослави својот роденден (Фото)

Адријана Алачки вчера вечер во кругот на семејството го прослави својот роденден и затоа си доби вкусна торта од најсакната личност – внуката Јана. Пејачката и водителка на емисии за готвење наполни 52 години, а со фотка од прославата се пофали на социјалните мрежи.

“Ме поканија на мојот роденден. Моите Граци и Баже, а Јана ме изненади во нејзин стил со роденденска торта. Колку сум богата и среќна мајка… вреди да се живее… ова е СЕ на светот”, напиша Алачки на својот Фејсбук профил.

Повеќе на Музика24...