Калиопи ќе одржи концерт во “Комбанк арена” во Белград

Македонската поп-дива Калиопи продолжува со својата турнеја низ регионот. После неодамна најавената турнеја низ БиХ, Калиопи ќе одржи концерт во “Комбанк арена” – Белград. Букле е првиот и веројатно единствен македонски артист во изминативе години кој одржува толку многу концерти во соседството. Концертот е закажан за 9-ти ноември со почеток во 20 часот.

Минатогодишниот концерт на Калиопи во Белград медиумите го опишаа како: “магија Калиопи”, “музичка посластица” итн. Калиопи е препознатлива по исклучително моќната и емотивна интерпретација, како и посебната енергија и шарм.

Фото: Никола Томиќ

Повеќе на Музика24...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0